اینا که واسه ما خاطره است!

۸- یه عده توی آمریکا مخالف این هستند که کسی مثل ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا باشه. کسی که مواضع تندی درباره همه مسائل داره و حتی رای اکثریت رو هم نیاورده. احتمالاً توی انگلیسی ضرب‌المثلی مثل «تب داغ زود عرقش درمیاد» ندارند. حالا یواش یواش یه کسایی از هم‌حزبیاش هم دیگه دارند ازش می‌ترسند.

 

۱۲- ترامپ هر روز صبح که از خواب بیدار میشه براساس حال و اوضاع مزاجیش شروع می‌کنه به توپیدن به کشورای دیگه یا اینکه قربون‌صدقه‌شون میره. از اونجایی که مثل بعضی از هموطناش معتقده مکزیکیا باعث کاهش میزان شغل شدند، تصمیم می‌گیره جنوب آمریکا رو دیوارکشی بکنه. اگه توی مصاحبه مطبوعاتی یه چرتی بگه و به روش بیارن، میگه این چیزی بود که اینجا نوشتن؛ به من مربوط نیست. از اون‌ورم دخترشو میاره کاخ‌سفید. و کلاً معتقده هرکی باهاش مخالفه نمی‌فهمه.

 

۲۹- عراق با بدبختی تمام داره سعی می‌کنه داعش رو به عقب برونه و اونا رو متر به متر از روستاها پاک‌سازی کنه. حکومت خودخونده‌ای که خیلیا مخفیانه و آشکارا ازش حمایت کردند. حالا دیگه نه چیز زیادی از داعش مونده و نه از اون بخش اشغالی عراق.

 

۳۸- اردوغان به دنبال افزایش اختیاراتش به عنوان رئیس‌جمهوره و ۵۱٪ مردم هم ازش حمایت کردند. شنیده‌ها میگه مامورای ترکیه شروع کردند به گیر دادن به حجاب خانوما. از اون طرف هم به بهونه دخالت در کودتا هرکسی رو که دوست نداره، می‌اندازه زندان یا از سر کار اخراجش می‌کنه. نئوعثمانیا (شما بخونید ملی‌-مذهبیا) هم طرفدارشن و معتقدن باید ترکیه به دنبال دموکراسی محلی و بومی خودش باشه و مذهب رو هم دوباره در جامعه احیا کنه. حتی برخی از شنیده‌ها از این حکایت می‌کنه که یه عده بچه‌هاشون رو می‌دن تا اردوغان براشون تبرک بکنه!!!

 

حالا هی بشینید بگید ما ۱۰۰ سال از دنیا عقبیم!

برچسب: آمریکا، ترامپ،

مر یم:

جریان اعداد چیه؟
از وقتی ترامپ رییس جمهور شده دیگه از دنیا عقب نیستیم:دی
من این مسائل رو درباره ی اردوغان نمیدونستم.مرسی، کلا پست خوبی بود


واحدشون ساله. پشتشون هم علامت منفی دارند. 
آره :)
خداروشکر.
فـاطمـه نـظری:

جداً چرا دنیا داره اینجورى میشه ؟


به قول مارکس تاریخ دوبار تکرار میشه: یه بار به صورت تراژدی، یه بارم به صورت کمدی... اگه از تراژدیش درس نگرفتیم باید منتظر کمدیش باشیم.
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.