در گوشی با خانوما

خیلی دوست داریم روش سرپوش بذاریم، بهش رنگ و لعاب منطق و اخلاق بزنیم و از ترس منحصر به فرد بودن، ناگفته بذاریمش ولی اجازه بدید برای یه بارم که شده راستش رو بگیم. ما مردا خیلی بی‌جنبه‌ایم و تمایل داریم از هر حرکت و علامت و رفتار شما این برداشت رو داشته باشیم که بهمون علاقه دارید ولی روتون نمی‌شه بگید: یه دلسوزی کوچولو توی یه موضوع خاص، یه حمایت نصفه و نیمه پیش چندتا آقای دیگه، یه تمجید نیم‌خطی ازمون، رسوندن جواب یه سوال یکی-دو نمره‌ای سر یه امتحان، یه لبخند ساده به یه حرف، یه به‌به و چه‌چه مختصر زیر یه یادداشت، یه دلگرمی ولرم بعد یه چسناله،‌ چندتا پیام تلگرام که آخرش به دونقطه پرانتز بسته ختم میشه، استفاده از دوم شخص مفرد به جای دوم شخص جمع، اجازه دسترسی به یه حساب کاربری خصوصی، یه دعوت معمولی به یه چالش، لایک کردن پشت سرهم چندتا عکس اینستا، پیگیری به خاطر ننوشتن یادداشت جدید وووو...
خواستم بگم لطفا حواستون بیشتر به رفتارا و نتایجش باشه، اما دیدم شما هر کاری بکنید ما از لابلاش تعبیر و تفسیر بابا میل خودمون رو پیدا می‌کنیم؛ پس بی‌خیال! شما کار خودتون رو بکنید، ما هم با اونا به توهمات خودمون شاخ و برگ میدیم...

 گاهی آدم یادش میره توی چه گه‌دونی زندگی می‌کنه و خرانه و چهارنعل شروع به تازیدن می‌کنه‌؛ غافل از این که اینجا همون گه‌دونی سابقه. مشخص شد که این دامنه فقط در داخل قابل دسترسیه و برای خارج غیرقابل دسترسیه؛ بنابراین دوستانی که مثل خودم از فیدخوان استفاده می‌کنند امکان پیگیری وبلاگو ندارند. پس به خاطر این دوستان مجبورم به آدرس قبلی برگردم چون می‌خوام اونچه رو که برای خودم می‌پسندم برای دیگران هم بپسندم. علی برکت الله... 

مریــــ ـــــم:

اینا برعکس نیست
چون ما با کوچکترین حرکتی فکرمیکنیم طرف سینه چاکمونه
:|
حداقلش من اینطوریم


:))))
♫ شباهنگ:

تجربه‌شو داشتم. خییییلی بی‌جنبه‌اید متأسفانه...


کاریشم نمیشه کرد. جزو ذاتمونه. به نوعی غریزیه.
چوگویک ...:

این بی جنبگی توی هر دو جنس هست خود منم شده جوگیر شدم البته نوجوان بودمااا :)) بعدا آپدیت شدم :))
بدیش اینه طرف رویا میسازه و بعد رویاش خراب میشه :))


نمیدونم اون طرف داستان چطوریه ولی از این ور که اطرافیانم توهم آمار دادن اکثر دخترا رو دارند.
چوگویک ...:

توهم بین دخترها شدید نیست امااااا هست :)) خصوصا اگه حمایت صورت بگیره


چجور حمایتی؟
چوگویک ...:

تقریبا هر نوع حمایتی :)) بیشتر از همه هر نوع حمایتی که بشه گفت عاطفی هم محسوب میشه مثلا دختر خرابکاری کرده بعد ناراحته اون میاد میگه غصه نخور درست میشه کمک خواستی بهم بگو :دی دیگه جوگیر میشه دختره :))
البته نه همه دخترا ولی هستن :)


یادم می‌مونه. باید حسابی از سواستفاده کرد :))))
چوگویک ...:

عجب :))


والا :)))
الـی ‌ ‌ :

بیشتر رفتارهایی که گفتین رو اخیرا نسبت به یه نفر انجام دادم در حالی که اصلا حواسم نبود در این حد ممکنه مطمئن شه حتی پیش خودش که ازش خوشم میاد! :| چه خوب شد این پست رو خوندم من. مرسی :)


پس دیگه دیره :))))
حورا رضایی:

ببین من چند بار این نوشته‌ات رو خوندم؛ ولی هرطور فکر می‌کنم می‌بینم این به طرز فکر افراد برمی‌گرده. من چنین برداشت‌هایی رو هم تو دخترها دیدم، هم پسرها. اگه بخوایم این‌جور فکر کنیم که کلاً باید قید هر نوع تعاملی با هر هدفی رو زد.


متاسفانه دوستان درک درستی از شدت این مسئله در هم‌جنسای من ندارند‌. باید مث من چندسال توی دبیرستان و دانشگاه و خدمت و محل کار با مردا دمخور باشید تا ببینید این توهم آمار دادن جنس مخالف بهشون چقدر متداول و غلیظه درشون. اما من از قید ارتباط زدن حرفی نزدم. بند آخر رو یه بار دیگه بخونی منظورمو می‌فهمی.
حورا رضایی:

اتفاقاً اون بخش از دم قید ارتباط رو زدن تأییدی به حرف خودت بود؛ ولی باقی‌اش واقعاً تو کَتَم نمی‌ره.


همین که بهش فکر کنیم من به هدفم رسیدم. از اولم قرار نبوده چیزی توی کت کسی بره.
سارا:

واقعنی اینجوری این ؟! یعنی یه چی طبیعیه ؟!

+ تو دخترا فکر می کنم تو سن پایین(نوجوانی و اول بسم الله جوانی) اینطوری هست ولی همه گیر نیست


من که متداول می‌بینمش. ولی باید نظر باقی حضرات سیبیلو :) رو هم جویا شد 
.: مهتاب :.:

واقعا؟!!!
حالا من دقیقا فکر می‌کردم دخترا این طورین! و البته هستن!


بعله. بعد این نوشته منم متوجه شدم که خانومام این ویژگی رو دارن. ولی حدت و شدتش رو نمی‌دونم
.: مهتاب :.:

فوق‌العاده شدید و عمیق و زیاده! بارها دیدم یه جمله یا لبخند ساده از طرف یه آقا باعث شده دختره فکر کنه پس حتما بهم علاقه داره!
البته همه دخترا مثل هم نیستن طبعا. برای بعضیا، بی‌توجهی و مغرور بودن پسرا (که البته تنه نزنه به بی‌ادبی) جذاب‌تره، ولی بیش‌تر دخترا خیلی زود دچار این تصورات می‌شن و بعد هم تو ذهنشون پر و بال می‌دن بهش.


شما هم میخ دیگه‌ای بر این تابوت کوبیدی. :)) چیزه منظورم مهر تایید بود
محمد هستم:

چه موجوداتی هستیم حقیقتا :))


ولی خودمونیم خیلی جذابیم ؛)
محمد هستم:

قوربون خودمون بشم


:))
سید طاها:

سلام

خوبی؟

به نظر من؛ این‌که با دیدن چند مورد، خیلی زود یه چیز رو درباره‌ی همه‌ی مصادیق تعمیم بدی، یعنی نمی‌تونی اظهارنظرهای خوبی در مورد مسائل انسانی داشته باشی و بهتره روی ریاضیات و مهندسی تمرکز کنی!

همیشه این‌جور اظهار نظرهای عجولانه و کلی که همه‌ی زن‌ها فلان،‌ همه‌ی مردها فلان، همه‌ی ایرانی‌ها، همه‌ی کارمندها، همه‌ی دانشجوها، یا همه‌ی هرچی‌ها فلان هستند، من رو ناراحت یا حتی عصبانی می‌کرده. وقتی به این زودی می‌گی غریزیه و تو ذاته که دیگه نمی‌تونم تحمل کنم!


سلام. آره حالم خیلی خوبه.
اول این که با وجود احترامی که برات قائلم ولی شما در جایگاهی نیستی که بخوای تعیین کنی من توی چه حوزه‌ای تمرکز کنم. خیلی از بزرگای نظریه‌پرداز علوم انسانی نظرات کلی و رادیکالی دارند که هنوزم مورد بحثه نظریه‌هاشون. از افلاطون و کانت بگیر تا مارکس و فروید و دیگران. پس نفس نظر رادیکال و کلی دادن یه فرضیه رو رد نمی‌کنه.
نکته بعدی اینجاست که بعضیا دنبال حرفای مبهم و بی‌طرفانه و همه پسندند تا مورد تایید همه آدما باشند و کسی باهاشون مخالفت نکنه. در حالی که توی موضوعاتی که تفکر رادیکال دارند سکوت می‌کنند تا برای خودشون دشمن درست نکنند. ولی من همچین مهاری برای خودم قائل نیستم و اونچه که الان فکر می‌کنم درسته سعی می‌کنم بدون فیلترهای عرفی و مذهبی و اخلاقی و اجتماعی و روانی بیانش کنم. و مسلمه که من دارم رشد می‌کنم و در آینده ممکنه این عقیده رو نداشته باشم. ولی این دلیل نمیشه افکار الانم رو بیان نکنم.
نکته بعدم اینه که اگه این نظر رو عجولانه می‌دونستم هیچوقت منتشرش نمی‌کردم. به نظر خودم از روی نمونه‌های کافی اظهارش کردم و اینجا بیانش کردم که میزان عمومیتش مشخص بشه.
morealess ..:

(((: خودم فهمیده بودم، ولی الان دیگه مطمئن شدم ((: به شدت مفید بود.
+ یادم باشه دیگه پیگیر پست نذاشتن کسی نشم 😂
+ البته تو دخترا هم هست، ولی فراگیر نیست. و بیشتر تو سن‌های پایین دیده میشه.


خوشحالم که مفید فایده بوده :)
+ من اونچه که فکر می‌کردم درسته گفتم. دیگه نتیجه‌گیری و تاثیرش پای خودت :)))))
خودم:

جدی گفتی اینارو؟
خب راه حل کاربردی و عملی ای داری برای یه تعامل اجتماعی سالم و بدون نظر؟

خودم:

پست آخرتون رو خوندم"پاگرد"
قصد نداشتم دیگه تو این وبلاگ کامنتی بذارم و میخواستم خاموش دنبالش کنم اما
اما پست آخرتون رو که خوندم واقعا جا داشت بگم اخوی شما که زحمت ری اکشن دادن به کامنتای منو به خودت نمیدی و حتی جواب سوالی که مرتبط با پستت تو کامنت زیر اون پست نوشته شده /مثل همین پست / رو به خودت نمیدی؛ با چه رویی میایی گله از عدم ری اکشن نسبت به پستات میکنی؟؟؟!!!


می‌دونید با این اسم «خودم» بدون ایمیل و وبلاگ که با وجود ناشناس بودن یهو بی‌مقدمه خیلی صمیمی میشه نمی‌تونم ارتباط برقرار کنم. من ری‌اکشن از کسی می‌خوام که جنسیت و حدود رنج سنیش رو حداقل بدونم. اینکه بدونم توی چه مختصات و چهارچوبی داره اظهارنظر می‌کنه.

پی نوشت: حالا دیدید چرا جواب نمی‌دم؟ چون شما فکر می‌کنید اولین نفرید ولی نیستید. میاید چندتا نظر می‌ذارید وقتی یه جوابی می‌گیرید که باب میلتون نیست اینطوری میاید خصوصی هرچی دلتون می‌خواد می‌گید و یا علی مدد. گور بابای اونی که قراره این حرفا روش تاثیر بذاره. ایمیل داشتن یا هر راه ارتباطی دیگه‌ای باعث میشه من هم فرصت پاسخ داشته باشم و این ارتباط و بدبستون بهم نشون میده که رنج سنی و جنسیت و رویکرد شما چیه.
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.