قوی سیاه

بچه که بودم پدربزرگم سر چپ‌دست بودنم بدترین برخورد رو با من داشت و سر سفره، غذا رو زهره‌مارم می‌کرد؛ چون مجبورم می‌کرد با دست راست غذا بخورم و منم نمی‌تونستم و با هر قاشقی غذا می‌ریخت و باز به خاطر ریختن غذا دعوام می‌کرد و همیشه هم با یه نگاه حقارت‌بار تماشام می‌کرد و باعث می‌شد فکر کنم مشکل از منه نه نگاه سنتی اون. اما الان این ماجرای چپ‌دست بودن نه تنها برای خانواده‌ها پذیرفته شدست که حتی بهش افتخار هم می‌کنند و معتقدند که بچه‌هاشون باهوش‌ترند. داشتم فکر می‌کردم دیگه چه اعتقاداتی هست که مرعوب تفکر و شیوه اکثریت شده؟ دیدم همجنسگرایی برای من مثل چپ‌دستی من برای پدربزرگمه... 

برچسب: پدربزرگ، کودکی،

Life Rhythm:

خب البته همجنسگرایی تو ممالک پیشرفته و بازتر هم همچنان خیلی پذیرفته نیست ;)


من اون‌قدری درگیر خودم هستم که مجالی برای فکر کردن به این‌ور آب یا اون‌ور آب ندارم و هرگز مقیاسم برای درست و غلط بودن چیزی، هنجارهای جامعه خودم یا جوامعه پیشرفته نبوده.
ار کیده:

دیشب فیلم black swan رو دیدم و هنوز هم فکرم درگیرشه
اما عنوان چه ربطی داشت به متن؟


گوگل کن و بخون. ربطش رو متوجه می‌شی: «نظریه قوی سیاه»
لافکادیو ‌‌:

پستای این چند وقت اخیر به شدت دوست داشتنی و خوب و با کیفیت بود. من که حظ کردم از خوندنشون. دست مریزاد واقعا.


اتفاقا خودم برعکس فکر می‌کردم. ممنون از انرژی مثبتت. شنیدنش از تو یه مزه دیگه‌ای داره :)
ار کیده:

جالب بود، ممنون :)

در رابطه با متن یاد فیلم battle of the sexes افتادم. با اون مرتبط تره :)


ندیدم. اسمش که خیلی تیزه. باید دید توش چه خبره :)
ار کیده:

نبرد جنسیت

دو تا موضوع رو درکنار هم داره، هم برابری زن و مرد و هم همجنس گرایی. آخرش همچین نظریه ای رو میده در رابطه با هردو موضوع. :)


شاید برای شما جالب باشه.


پس باید دید. جالب به نظر میاد. ممنون از معرفیش
چوگویک ...:

منم چپ دست بودم :/
مادرم گفت که چپ دستی سخته چون هی دستت میخوره به دست همکلاسیت :)) راستم میگفت الان از هر دو دستم به یک شکل و اندازه استفاده میکنم نه راست دستم نه چپ دستم و در عین حال هم چپ دستم هم راست دست
اونایی که قدیمی تر بودن عین بابابزرگ شما میگفتن چپ دستا شیطان توشون رفته بخاطر بحث شستشو و طهارت و این چرندیات :/
مامانم بزرگتر شدم گفت بهش میگفتن شیطان توشه ولی خب براش مهم نبوده کار خودشو میکرده شیطان توش رو هم دوست داشته :))

ولی همجنسگرایی اینجوری نیست عادی نیست و بیماریه اختلاله نباید باهاشون بد بود باید کمک کرد درمان شن :) اینا مثل معتادان مجرم نیستن بیمارن
اما اصلا مثل چپ دستا نیستن چون عادی نیست اصلا عادی نیست و ناشی از یه اشکاله اما خب دست خودشون نیست و بیماریه که دارن

آسـوکـآ آآ:

مامان منم دست چپ بود و مدرسه معلمش مجبورش میکرد با دست راست بنوییه.
الان با جفت دستاش هم کار می کنه و هم می نویسه.


من انقدر از این اجبار متنفرم که حتی الانم که می‌تونم با دست راست غذا بخورم، این کارو انجام نمی‌دم. اصلا چرا باید این دغدغه یه معلم باشه که مادر شما با کدوم دست بنویسه. این تمایل به شبیه کردن اعضا به اکثریت خیلی عجیبه. شبیه همون فرایندی که توی پست «چرا از خودم ناراضیم؟» توضیحش دادم.
اینتِرنال‌ْ آدِر:

من هنوزم از این مشکلات با پدربزرگم دارم.

و اینکه قیاسی که کردید اصلا درست نیست. 


مع الفارغه؟
جانان:

سلام غمی عزیز
میخونمت ـ مرسی
.......
نمیدونم چوگویک گرامی تخصیلکرده در این رشته هستن یا مثل من و غمی ـ میخونن ک آگاهتر بشن ـ بشیم
آیا در ایران همحنسگرایی هنوز بعنوان اختلال روانی بهش نگاه میشه [مداوا ـ تدریس] منظورم هست؟
اینو میدونم ک انحمن های معتبر جهانی روانشناسی گرایش های جنسی رو ک همجنسگرایی یکی از اونهاست ـ خیلی وقت هست ک از لیستِ بیماری های روانی خارح کردن ک آخریش ده پونزده سال پیش چین بود .


سلام. حکومت ایدئولوژیک توی عصر مدرن نیازمند تایید هرچند نصف و نیمه بایدها و نبایدهاش توسط علم یا شبه علمه. مثل این مقاله‌هایی که به فواید نماز و تاثیر صدای قرآن روی ملکول‌های آب و اختلال شمردن گرایش‌های مختلفه. اما قبل از حکومت خود مردم چنین تمایلی دارند و دوست دارند اقلیت رو شبیه اکثریت جامعه کنند.
Aimless Dandelion :

همونطور که شما از اجبار استفاده از چپ دستی متنفر میشین... افرادی که با این مسئله دارن تو جامعه دست و پنجه نرم میکنن ،باید حال اونارو درباره ی این اجبار بپرسیم!!!
شما درگیر خودتون نیستین،بیش از اندازه درگیر مسائل حاشیه ای و اطراف هستین که خودتونوفراموش کردین!!!
بیشتر به خودتون فکر کنین .


به اینجا خوش اومدید.
به چه چیزایی از خودم باید فکر کنم؟
سارا:

خیلی قدیم ها می گفتن شیطانه که چپه ، من رفیق گرمابه و گلستانم که از بچگی با هم بودیم چپ دست بود اوایل خیلی برام جالب بود خوشم میومد بعدترها که مدرسه رفتیم از ابتدایی تا راهنمایی نفر سومی که پیش ما می نشست اونم چپ دست بود این دوتا چپکی می گرفتن کتاب دفترشونو من بدبخت جا نداشتم :))

+ نظریه قوی سیاه خیلی جالب بود چیزی ازش نمی دونستم ، مرسی .
+ همجنس گرایی اختلاله باید از خدا بپرسیم هدفت چی بوده :/


منم چپکی می‌گرفتم. :))
یه زمانی خلاف اکثریت بودن اسمش می‌شده خیانت و بی‌غیرتی. یه زمانیم شد کفر و شرک و ارتداد. یه زمانی هم اختلال و مشکل. البته این حرفا در حد نظریه است. وگرنه همین حالا هم وقتی بهم بگن فلانی گی هستش چندشم میشه.
اینتِرنال‌ْ آدِر:

مع الفارقه.
با دست چپ غذا خوردن شباهتی به همجنس گرایی نداره.
از اون جهت که اصلا یک اتفاق اجتماعیه و تاثیرات متعدد روی ملت ها میذاره؛ اما، چپ دست بودن یک امر شخصیه و تاثیری رو اطرافیان نداره. همجنس گرایی مباحث متعدد علمی داره و بین دانشمندها هم اختلاف زیاده در این مورد، از شروعش و اولین گام هاش در انسان(که این خودش باز یه افتراق هست. چپ دست بودن اکتسابی نیست اما احتمال اینکه همجنس گرایی اکتسابی باشه زیاده) تا نوع برخوردی که با اون ها میشه؛ اما، چپ دست بودن این بحث ها رو هیچوقت نداشته و هرچی پیرامونش بوده خرافات قدیم ها بوده.


اگه چپ دستی من یه امر اجتماعی نیست پس وقتی هر دو نفر تمایل داشته باشند بازم ربطی به اجتماع نداره. این یه امر اجتماعی دونفرست. 
احتمال زیاد فرقی با احتمال کم نداره، تا وقتی که فقط احتماله. پس وقتی هنوز اطمینانی از اکتسابی بودنش نداریم چطور برپایه این احتمال رای صادر می‌کنیم. 
نمی‌خوام اینجا در جایگاه یه مدافع حقوق همجنسگراها ظاهر بشم ولی بعضی از بحثا و استدلال‌های آدما محدود به این موضوع نیست و همین شیوه برخورد توی سایر مسائل ما هم وجود داره. اینکه فرار می‌کنیم از اینکه بگیم این یه برداشت مذهبیه و الزاما اون فکت مذهبی یه استدلال منطقی یا علمی پشتش نیست.
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.