ایکاروس

بهنام جان برای آرامش بیشتر باید یه سری هرگزها رو توی زندگیت بپذیری و آبژه‌هاشون رو تا کنی و مثل صنم بذاری توی یکی از اتاقای متروک قلبت و دیگه هم بهشون سر نزنی:

  • تو هرگز قرار نیست کتابای هستی و زمان و یولیسز رو به زبون اصلی بخونی و از لذت تحیر دست‌افشان بشی.
  • تو هرگز بلاگر پرمخاطبی مثل علیرضا مجیدی نمی‌شی، چون اساسا انسان در اقلیت و منزوی هستی و با تمام قلّت انگاره‌هات اهل پروموت و سوشیال مدیا و دادار دودورهای متداولش هم نیستی. مثل نیلوفر نیک‌بنیاد هم نیستی که بویی از کاریزما برده باشی. خدایی بی‌خیال.
  • تو هرگز توییترر پرفالوئری نمی‌شی؛ چون اهل اظهارنظرای آنی و نمک‌ریزی‌های گاه و بیگاه با موضوعات از قوز تا شقیقه و باندبازی‌های متداولش نیستی. 
  • تو هرگز آدم آکادمیکی نمی‌شی؛ چراکه از قالب و روال و چهارچوب بیزاری و آزادی‌خواهی و اختیارطلبی افراطیت در محیط‌های آکادمیک پذیرفتنی نیست. دیگه با وسوسه ادامه تحصیل و تغییر رشته و روانشناسی خودت رو عذاب نده. واسه حرفای بقیه توی این زمینه هم یه گوشت در باشه، یه گوشت دروازه.
  • تو هرگز قرار نیست مثل محمد و مجید و سعید و اصغر و میلاد عین بچه آدم یه رابطه رو شروع کنی و اون‌ور داستانم همه‌جوره باهات راه بیاد و تهشم زَوَجکم بشه. چون در کل مشکلات روانی و خلقی و ارتباطی جدی داری که مطمئنی بعد ایجاد رابطه اون بنده خدا رو هم به بیزاری یا نابودی می‌کشونی و به یه نحوی آزارش می‌دی. پس دست از سرکوفت زدن به خودت بردار و یه بار برای همیشه این موضوع رو بپذیر و یه نفس عمیق بکش. حافظم خیلی جدی نگیر. شب یلدایی داغ بود و یه چیزی گفت.
  • تو هرگز قرار نیست داستان‌نویس یا شاعر بشی. راوی تخیلاتت در حد فرار از پوچی آنی جهان یاریت می‌کنه ولی توقع نویسندگی و شاعری دیگه خیلی بیجا و آرمانی و زیادخواهیه. اینم بی‌زحمت تاکن بذار یه گوشه تا کمتر آزورده خاطر بشی.
  • تو هرگز پات رو از این کشور بیرون نمی‌ذاری. انقدر خودت رو به در و دیوار نزن. اون‌ور واسه کساییه که به سقف این‌ور رسیدند و می‌رند که بتونند اونجا بیشتر اوج بگیرند. تویی که حتی توی توهماتت هم به نزدیکیای همین سقف کوتاه نمی‌تونی برسی، اینجا و اونجا واست توفیری نمی‌کنه.
  • هرگز قرار نیست ناگهان معجزه‌ای توی زندگیت رخ بده و تو رو از این رو به اون رو بکنه. نه تو آدم معجزه گرفتنی، نه این دوره دوره اعجازه و نه دیگه خدا اون شور و شوق سابق رو واسه معجزه داره. دنبال بازنشستگیه. راحتش بذار و با لارویتت بساز... 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.